Метод стискання грудей

Метою стискання є збільшення потоку молока до дитини, якщо дитина лише смокче, але не ковтає. Пиття в режимі «широко відкритий рот- пауза – закритий рот» (див. відео на вебсайті www.breastfeedinginc.ca) означає, що дитина отримала повний ротик молока. Якщо дитина перестає пити самостійно, мама використовує стискання молочної залози, щоби перетворити посмоктування у пиття і продовжити отримааня дитиною молока повністю. Стискання стимулює рефлекс виділення молока (раптовий прилив молока, який мами відчувають під час годування, або коли чують плач дитини). Хоча Деякі жінки не відчувають приливи молока. Метод стискання може використовуватись у наступних випадках:

  • Якщо малюк не добирає вагу.
  • Якщо у дитини коліки.
  • Часте або/і довге годування.
  • Натерті соски мами.
  • Має місце мастит або лактостаз.
  • Заохочення малюка, який швидко засинає, до пиття, а не лише до посмоктування.
  • У випадку, якщо дитина «лінується» або лише хоче заспокоєння. Діти не є лінивими, вони реагують на інтенсивність потоку молока.

Стискання  не потрібне, якщо все проходить добре. Коли все добре, мама дозволяє дитині доїсти з однієї залози і пропонує другу. Як дізнатись, що дитина вже закінчує їсти з першої залози? Якщо вона лише смокче, а не п’є (не в режимі «широко відкритий рот- пауза- закритий рот»). Стискання допомагає дитині отримати молоко.

Особливо добре використовувати стискання у перші дні для отримання дитиною більшої кількості молозива.  Дитині не потрібно дуже багато молозива, але певна кількість все ж таки потрібна. Хороший захват ротиком дитини соска і стискання допомагають їй в отриманні молозива.

Корисно знати, що:

Дитина, яка добре захватила грудь, отримує молоко легше. Дитина, яка погано захватила грудь, отримає молоко лише у випадку, коли потік молока є достатньо швидким. Таким чином, грудне вигодовування вдається багатьом навіть при недостатньому захваті дитиною грудей, оскільки більшість мам виробляють надлишок молока. Однак іноді мама розплачується за поганий захват: натерті соски, коліки у дитини і/або дитина, яка постійно знаходиться біля грудей (хоча фактично п’є лише протягом незначного часу).

Протягом перших 3-6 тижнів життя дитина засинає біля грудей, якщо потік молока повільний, і це зовсім не тому, що дитина наїлась або лінується чи хоче відпочити. Після цього віку дитина може залишати молочну залозу, якщо потік молока уповільнюється. Деякі малюки припиняють смоктання у такому випадку і у меншому віці – навіть у перші дні. Деякі діти віком 3-4 місяці засинають, якщо потік молока уповільнюється.

Як робити стискання молочної залози (користуємось Протоколом отримання грудного молока).

Тримайте дитину однією рукою. Підтримуйте молочну залозу іншою рукою, роблячи кругові рухи великим пальцем (великий палець при цьому знаходиться зверху молочної залози), а інші пальці з протилежного боку притиснуті до грудини.

Слідкуйте за ковтанням дитини (див. Відео на nbci.ca). Не має потреби відстежувати кожний ковток. Дитина отримає достатньо молока, якщо вона смокче так – «широко відкритий ротик – пауза – закритий ротик».

Якщо дитина кусає груди і не п’є в режимі «широко відкритий ротик – пауза – закритий ротик», натискайте на молочну залозу, щоби підвищити в цілому тиск молока у ній. Не направляйте пальці в напрямку до дитини. Просто стискайте залозу і послаблюйте стискання. Має бути неболяче, намагайтесь при цьому не змінювати форму ареоли (темної частини навколо соска). При натисканні дитина повинна знову починати пити в режимі «широко відкритий ротик – пауза – закритий ротик». Використовуйте стискання у випадку, якщо дитина смокче, але не п’є!

Натискайте доти, поки дитина не перестане ковтати, а буде лише смоктати. Потім послабте стискання. Послаблюйте стискання, якщо дитина перестає смоктати або лише смокче, але не ковтає. Часто діти зовсім перестають смоктати, якщо стискання послаблюється, але швидко починають знову, якщо відчують потік молока. Якщо дитина не перестає смоктати при ослабленні стискання, трохи зачекайте перш ніж почати стискання знову.

Ослаблення стискання дає відпочинок вашій руці, і дозволяє потоку молока знову поступати до дитини. Дитина, яка припиняє смоктати при ослабленні стискання, починає смоктати знову, як тільки відчує смак молока.

Коли дитина знову почне смоктати, вона може смоктати в режимі «широко відкритий ротик – пауза – закритий ротик». Якщо це не так, натискайте як написано вище.

Продовжуйте годувати однією молочною залозою, поки дитина не перестане пити навіть при натисканні. Треба ще трохи потримати дитину біля грудей, тому що може статись черговий прилив молока, і дитина почне смоктати сама. Якщо дитина більше не ковтає, зачекайте поки вона відпустить сосок або обережно відніміть її від грудей.

Якщо дитина хоче більше, запропонуйте іншу молочну залозу і повторіть процес.

Ви можете міняти молочні залози під час годування скільки завгодно разів, якщо немає потертостей соска.

Працюйте над покращенням захвату дитиною грудей.

Пам’ятайте, стискати треба тоді, коли дитина смокче, але не ковтає. Зачекайте, поки дитина почне смоктання. Краще не стискати, якщо дитина зовсім припинила смоктати.

Наш  досвід показує, що вищевказане спрацьовує найкраще. Якщо ви маєте кращий метод годувати дитину в режимі «широко відкритий ротик – пауза – закритий ротик», використовуйте той метод, який є кращим для вас і вашої дитини. Стискання спрацьовує поки немає болю у молочній залозі під час стискання і поки дитина  п’є в режимі «широко відкритий ротик – пауза – закритий ротик».

Вам не завжди це буде потрібно. По мірі вдосконалення ГВ все проходитиме природнім шляхом. Див. Відповідні відео на ncbi.ca.

 

 

 

Автор Дж.Ньюмен
Переклад з англ. Л.Ужвенко
Джерело: http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=doc-BC

Стискання молочної залози, лютий 2009

Написано і оброблено Jack Newman, MD, FRCPC, 1995-2005©

Оброблено Jack Newman MD, FRCPC, IBCLC  та Edith Kernerman, IBCLC, 2008, 2009©

 

 

 

 

 

Залишити відповідь