Про безпеку слінгоносіння

Д-р Кіркіліоніс, Німеччина

4

 

Носіння дитини в слінгу не означає, що це автоматично правильно і безпечно. При носінні в слінгу варто враховувати багато факторів, котрі гарантуватимуть безпеку і фізіологічність положення дитини:

– розміщення і підтримка бедер і хребта малюка;

– фіксація голови і шийного відділу;

– а також правильна підтримка спини дорослого.

Чи можливо носити дитину без врахування цих факторів? Так. Чи буде таке носіння безпечним? НІ

 

Отже, що ж таке безпечене положення для дитини?

 

Якщо взяти маленьку дитину на руки, вона сама підтягне ніжки так, що її бедра будуть розведені в сторони, а коліна підтягнуті до живота. Саме в такому положенні тазо-стегновий суглоб немовлятка завершує своє дозрівання і, таким чином, забезпечується правильне формування кісток з хрящової тканини в перші місяці після народження. Це положення називається – позиція з широким розведенням ніжок (навприсядки), деколи її невірно називають *поза жабки*.

 

kirk1 kirk2

 

При посінні дитини варто переконатись в правильному положенні ніг та бедер малюка, сіднички дитини будуть обов*язково нижче колін. Це допомагає підтримувати вигин хребта дитини, що тільки розвивається, форма котрого схожа на форму літери С (кіфоз). Носіння дитини в пристосуваннях, котрі спричиняють вирівнювання хребта (псевдослінги з жорсткими спинками, кенгурушки), може бути причиною його деформації.

kirk3

 

Вирівнювання хребта проходить три стадії і триває близько року. Дуже важливо правильно підтримати його на кожному етапі розвитку – це запорука майбутнього здоров*я вашого малюка. Якщо пристосування для носіння дитини підтримує положення з широким розведенням ніг, вашому малюку буде комфортно. Вам також буде комфортно і ви насолоджуватиметесь сліноносінням, якшо пристосування для носіння дитини буде правильно підтримувати вашу спину і плечі, забезпечуючи при цьому оптимальне розміщення центру маси малюка.

 

Чому стопи дитини мають бути зовні, а не всередині засобу для носіння?

 

Дослідження показали, як важливо для тазо-стегнових суглобів дитини положення, при котрому тазове дно дещо нахилене. Якщо ноги знаходяться всередині, хребет змушений амортизувати струси при ходьбі, котрі в іншому випадку, компенсувались би широким розведенням ніжок. Дитина при цьому не може приймати активну участь в підтримці рівноваги, що дає їй відчуття втрати котролю над ситуацією. Якщо ви носите малюка в положенні ембріона з ніжками всередині слінга, не забувайте регулярно масувати і розминати ніжки дитини. Якщо ніжки знаходяться всередині, то в слінгу краще поменше ходити і побільше сидіти. Положення з широким розведенням ніг оптимальне для розвитку тазо-стегнових суглобів дитини. В положенні колисочки широкого розведення ніг нема, тому воно не рекомендується як єдино можливий варіант носіння навіть для новонароджених.

 

 

Переклад з рос. Наталя Орел, слінгоконсультант
https://www.facebook.com/slingopomichnyk/

Оригінал http://www.babywearingschool.com/re... 

 

Залишити відповідь